Jak si najít čas na sebevzdělávání a osobní rozvoj při podnikání s dětmi

Ahoj holky!

V dnešním článku se podíváme na to, jak si najít čas na sebevzdělávání a osobní rozvoj při podnikání s dětmi. Ano, je to náročné. Ale řeknu vám, že je to možné.

Jako máma podnikatelka vím, co to znamená mít na starosti rodinu zároveň s podnikáním. Všechno to plánování, rozhodování, účtování – a to ani nezmiňuji starost o děti.

Ale víte co je skvělý? Naučila jsem se, že tyto dvě věci si vzájemně nevylučují, ale dají se sladit. Možná si říkáte: „To je nesmysl, nemám ani chvilku na sebe, natož abych se věnovala nějakému sebevzdělávání.“ Věřte mi, byla jsem na tom stejně. Ale pak jsem objevila pár triků, které mi pomáhají vybalancovat osobní rozvoj a úspěch v podnikání.

Začněte tím, že si uděláte přehled o svém čase. Kde ho trávíte nejvíce? Je něco, co byste mohly delegovat? Když jsem si uvědomila, že trávím spoustu času úklidem, rozhodla jsem se najmout úklidovou firmu. Najednou se mi uvolnilo několik hodin týdně, které jsem mohla věnovat sebevzdělávání.

Dále je důležité najít si čas, kdy jste nejproduktivnější. Jste ranní ptáče nebo noční sova? Naplánujte si svůj čas na sebevzdělávání do doby, kdy jste nejvíce výkonná. Já osobně miluji ranní hodiny, kdy ještě všichni spí.

Dalším trikem je využívat každé volné chvilky. Čekáte na děti před školkou? Poslouchejte audio knihu. Jdete na procházku s kočárkem? Pustěte si podcast o podnikání.

A konečně, nezapomeňte na to, že sebevzdělávání není jen o čtení knih a sledování webinářů. Je to také o testování nových věcí, o experimentování. Takže když pracujete, využijte to jako příležitost k učení.

Milé ženy, věřím, že jste úžasné a že zvládnete cokoliv, co si stanovíte. Ať už jde o podnikání s dětmi nebo osobní rozvoj, jste silné a nezastavitelné. Nebojte se začít, nebojte se vystoupit z komfortní zóny. Uvěřte, že můžete být úspěšné a že můžete dokázat vše, co si přejete.

Takže, jakou novou věc vyzkoušíte tento týden? Jakého sebevzdělávání se chopíte?

Jsem tady, abych vás podpořila na vaší cestě. Pamatujte, jste skvělé přesně tak, jak jste. Vaše Pavla

Pavla Chlupová Musilová
NLP & ART koučka, průvodkyně osobním rozvojem a podnikáním; Zakladatelka projektu Máma podnikatelka.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.