Máma podnikatelka

Podpora pro všechny maminky, které se zajímají o podnikání během mateřské či rodičovské.

Spolupráce na tvém podnikání

Rozjet byznys, nakopnout podnikání, upravit služby, stanovit cíle, naplánovat kampaň či dlouhodobé funkční kroky, rozebrat strategii, najít mouchy a vylepšit kompletně své podnikání? Koučink, mentoring, podpora, pomoc...

 

Více se dozvíš níže:

Online a živá setkání "Máma podnikatelka"

Přidej se k nám již na třetí online setkání v rámci projektu "Máma podnikatelka" - propoj se se stejně naladěnými ženami, poznej nové tváře, najdi třeba i svou ideální klientku. Načerpej spoustu podpory, pochopení a nových pohledů na tvou situaci. Každá dostanete prostor promluvit o sobě a svém projektu a požádat tak o více pohledů na věc, kterou právě řešíš .

Příští setkání - 25.ledna 2024 v Brně - více níže:

Mám malé děti, ale chci se realizovat

Chci zase dělat něco, co je jen mé, realizovat se, cítit se naplněná a potřebná, užitečná. Vím, že jako máma jsem dost. Že to stačí. Ale láká mě tolik věcí. Nebo aspoň jedna, která je jen má. A netýká se péče o děti. Chvíli si odpočinout, dělat něco jiného, něco tvořit...

Miluju je, ale co já?

Proč se nikdo neptá, co chci já?Miluju své děti, ale kdo jsem já? Co mě dříve bavilo, co mě baví teď? Už si ani nemohu vzpomenout...

Nechci být závislá na muži a okolí nebo chci ulevit rodinnému rozpočtu

A taky mě nebaví, jak si najednou nemůžu nic pořídit. Jsem závislá na okolí, nejsem soběstačná a trochu mě to ubíjí. Nechci, aby byl manžel na vše sám, chceme si dopřát více (zážitků, cestování, potřebujeme nové vybavení...)

Mám výčitky a přijdu si jako sobec

Však prý bych se měla věnovat jen dětem, nic jiného. Děti vyrostou a pak budu mít spoustu času dělat to, co mě baví. Ano, vyrostou, ale já přijdu o nejproduktivnější léta tím, že budu čekat. Když mám nápady, chuť tvořit a vybudovat si něco svého teď, jak vím, že to tam bude i za deset let? Proč nezačít hned?

Spokojená máma = spokojené dítě!

A pod to se podepíšu. Já budu spokojená, že dělám něco, co mě baví, co mi vydělává peníze a že si mohu pro sebe i rodinu dopřát víc. Děti budou spokojené, že je máma dobře naladěná a šťastná. Protože ony to opravdu cítí.

Taky se v tom poznáváš? tápeš, hledáš, zažíváš podobné pocity? Možná právě pro tebe mám možnosti transformačního koučinku (pokud jsi ještě na rodičovské, pak pro tebe platí speciální sleva). Mrkni:

 

Je ti něco z toho povědomé? 

 

S podobnými větami se setkávám velice často. Zpočátku jsou maminky na mateřské šťastné, každý den je úžasný, naplňuje je péče o miminko, sledují jeho pokroky a radují se z každé maličkosti. Postupem času jim začnou chybět některé věci, které pro ně dříve byly samozřejmostí.  A nebo mnohdy zatouží zkusit  i něco nového, například se během mateřské něco naučí, lákají je jiné věci a chtějí si vybudovat něco svého (a hlavně ta představa návratu do práce, tak ta je straší nejvíc)...

 

Jsi na mateřské či rodičovské, svoje děti miluješ. Neumíš si představit, že ti skončí rodičovská a ty se vrátíš do práce. Uvědomila sis, že už nechceš sloužit někomu dalšímu, vyměňovat čas za peníze, trávit prací celé dny a svoje děti vidět večer mezi čištěním zubů a čtením pohádky. Nebo vlastně ani nevíš, jak bys to skloubila časově, jak stíhat práci, děti, domácnost... Nebo jsi třeba během pobytu doma s dětmi  našla něco, co tě neskutečně baví a naplňuje a čemu by ses chtěla věnovat i nadále. Možná se chceš realizovat, dělat něco, co je jen tvé. Co tě naplňuje a baví. Přemýšela jsi o tom, že by tě lákalo začít podnikat? 

Stát se PODNIKATELKOU. Živit se tím, co tě baví, naplňuje a zároveň to můžeš lépe skloubit s péčí o děti. Nemuset si brát propustku k lékaři, paragraf, dovolenou. Ale dovolit si vše sama, kdykoliv chceš nebo potřebuješ.

Věděly jste, že většina žen, co začne podnikat, tak učiní během mateřské či rodičovské dovolené? A víte proč? Děti v nás totiž vzbouzí touhu začít žít podle sebe. Ne podle ostatních, pracovat někde, kde mě to netěší, ale pracovat pro sebe. A tvořit něco, co mě láká, baví, žít to, o čem jsem snila

A ano, i ty můžeš. Každá z nás může. Takže ano, jsi tu správně a i ty můžeš být podnikatelkou. Úspěšnou, bohatou, naplněnou a spokojenou.

Nebudu ti tvrdit, že to půjde samo. Že se zítra vzbudíš a budeš vydělávat statisíce 🙂 

Chce to odvážit se vykročit a jít do toho. Nebát se být vidět. Nebát se toho, co na to řeknou ostatní - rodina, přátelé, známí...A hlavně se přestat brzdit větami typu: "Děti jsou ještě malé, začnu, až mě nebudou tolik potřebovat." "Ženy to mají v podnikání těžší." "Určitě neuspěju, nemám šanci." Apod...Mohla bych pokračovat dál.

Chtěla bych ti jen říct, že s podobnými přesvědčeními se potýkala asi každá začínající podnikatelka (včetně mě) a upřímně, je to normální. V tomto jsme vyrostly, slýcháme to od rodiny či známých a opravdu - někteří lidé tomu stále věří. Navíc i společnost je nastavená takto - zaměstnání je jistota, podnikání je moc riskantní. Samozřejmě, pro někoho je to nejlepší řešení - zůstat v zaměstnání, nemuset nic řešit, poslouchat pokyny, brát stále stejné peníze, dovolenou mít omezenou na 20 dní v roce a být spokojen s tím, co mám. A je to naprosto v pořádku. Pokud ale toužíš po něčem jiném, pokud tě to táhne jinam...Pak jsi tu správně 🙂 

Projekt Máma podnikatelka jsem založila v roce 2018 - a mým záměrem bylo hlavně podpořit ženy při rozjezdu podnikání právě během mateřské a rodičovské dovolené. Tak, jako se to povedlo mně. Podle mě to je totiž nejlepší doba pro rozjezd podnikání - a spousty nových maminek podnikatelek, které každoročně přibývají, jsou toho důkazem.

V současné době otevírám kurz pro všechny začínající maminky podnikatelky, a věř mi, bude to fakt jízda. Moc se těším a už teď vím, že to spoustě žen pomůže se realizovat a rozjet své vysněné podnikání. 

Dále nabízím konzultace a s použitím (nejen) NLP technik (a ty dokáží fakt zázraky) a samozřejmě také balíčky, kde půjdeme více do hloubky -  více info najdeš níže 🙂

 

Budu moc ráda, když se přidáš i do naší FB komunity 🙂

FB skupina "Máma podnikatelka - jak na podnikání i seberozvoj"

S Pavlínkou je radost spolupracovat... Když jsem se podívala na její krásné, čisté stránky a opravdu široké portfolio služeb a navíc její moc sympatickou fotku, bylo rozhodnuto. A víte co? Moje volba byla správná. Prvotní videohovor mě jen utvrdil, že to bude fungovat. Vždy se na všem krásně domluvíme, Pavlínka ode mě dostane hrubou kostru mých představ, které pak krásně vysochá k dokonalosti. Moc děkuji za skvěle odvedenou práci a já se těším na další spolupráci, protože nápadů, na které sama nestačím je spousta a já je s radostí deleguju dál, je to velmi ulevné, protože se můžu naplno věnovat své práci. Pavli, děkuji 😉
Eva Tycováwww.oblicejbezvrasek.cz
Ráda bych poděkovala Pavle za její profesionální a milý přístup. Spolupráce s ní byla bezproblémová, navíc velmi rychlá a komunikace moc příjemná. Je to opravdu profesionálka!
Petra Hanywww.hanydekorace.cz