Rozjezd podnikání na mateřské či rodičovské dovolené?

Milujete své děti. Každý den o ně s láskou pečujete, vaříte jim zdravé dobroty, učíte je, dovádíte, chodíte ven…Jste vděčná, že je máte.

Jen někdy, někdy se vkrádá takový neodbytný pocit, který vám šeptá – A to je teď jako všechno? Teď už budu „jen“ máma a pečovatelka, nebudu moci nikdy dělat, co baví mě? Nebudu mít čas na sebe, svou práci, své naplnění, koníčky? A ta představa návratu do práce, ta je snad ještě horší. Jste vděčná za Vaše děti, že je máte, ale občas Vám chybí ten život předtím. Ty možnosti. Jít, kamkoliv chcete, moci dělat, cokoliv chcete. Možnost chodit do práce, mít své peníze, dělat něco smysluplného.

Poznáváte se v tom trošku? A víte, že to není žádná Vaše chyba ani selhání? Nic, za co byste se měla stydět. Většina maminek na mateřské se totiž cítí podobně, věřte mi. A to je možná jeden z důvodů, proč jich tolik začíná právě na mateřské (nebo rodičovské) podnikat. Je za tím ta touha dělat něco, co mě baví, co je jen mé, co mi vydělá peníze a díky čemu se jednou třeba nebudu muset vracet do práce. Protože, upřímně, taky nechápete ty hrdinky, které dokážou skloubit péči o děti, chození do práce na celý den a ještě dělání úkolů, vaření, úklid? Já taky ne. A veřejně teď před nimi smekám.

Ale proč si to neudělat jednodušší, když ta možnost existuje? Neříkám, že podnikání je procházka růžovou zahradou, obzvláště začátky jsou těžké. Ale já se rozhodla raději věnovat pár měsíců rozjezdu svého podnikání než chození do práce dalších 40 let, za stále stejný či podobný plat, být omezená jak výdělkem, tak i možností volna, trávit tam celé dny a děti vidět jen u čtení pohádky na dobrou noc, u které usínám dřív, než ony.

Sama si odpovězte, co je pro Vás důležitější, po čem toužíte, co Vás láká. A pokud je to podnikání, a chcete začít právě při mateřské či rodičovské, pak jste tu správně – a mě bude ctí podat Vám pomocnou ruku a ulehčit Vám začátky v podnikání tak, jak to jen nejvíc půjde.

Více se dozvíte v rubrice Máma podnikatelka. A já se na Vás moc těším!

Pavla Chlupová Musilová
NLP & ART koučka, průvodkyně osobním rozvojem a podnikáním; Zakladatelka projektu Máma podnikatelka.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.